Az Európa-bajnokság tízedik fordulójában Hoang Thanh Trang sötéttel győzött a grúz Meri Arabidze ellen, és továbbjutó helyen várhatja a befejező játéknapot. A grúzok fekete napot zártak, az éllovas Nino Bacsiasvili vereséget szenvedett az ukrán Natalija Zsukovától, aki a győzelemmel átvette a vezetést. A harmadik helyre lépett előre az örmény Elina Danieljan, a grúz Melia Salome kényszerült feladásra. Negyedszer kapott ki a román Mihaela Sandu, javított a grúz Bela Hotenasvili. A viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a jövő évi kieséses rendszerű világbajnokságra, Hoang Thanh Trangot a táblázaton megelőzők közül öten már a tavalyi kontinensbajnokságról továbbjutottak. Európa-bajnoknőnk utolsó partiját világossal a negyedik helyen álló orosz Alina Kaslinszkajával játssza. A versenykiírás szerint a döntő ütközetek szombaton magyar idő szerint 9 órakor kezdődnek.

1560605_837500902965121_171988007512209019_n

A grúziai Csakviban olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang mai győzelmével továbbjutó helyről várhatja a kontinensbajnokság utolsó fordulóját. A viadal tízedik játéknapján a grúz Meri Arabidze ellen a sötét bábukat vezette, a nyitásban megijedtünk, mert nagyot hibázott, szerencsére ellenfele a természetes lépést húzta a döntő előnyt biztosító huszárlépés helyett. A veszély elmúlt, a parti feszültségét Arabidze bírta kevésbé. A lebonyolításkor két bástyát kapott a vezérért, de utolsó bakija már végzetes volt.

560207_840055466042998_7271680239803497208_n

A grúzok fekete napot zártak. Az éllovas Nino Bacsiasvili keze a siker kapujában megremegett. Világossal igen gyengén játszva kapott ki az ukrán Natalija Zsukovától, aki a győzelemmel átvette a vezetést.

1453558_840055566042988_5336959594732436780_n

Jól hajrázik az örmény Elina Danieljan, a grúz Salome Melia másodszor szenvedett vereséget. Danieljan a sötét királyállást felrobbantó áldozata dinamikus egyensúlyhoz vezetett, de Melia mohó volt, királya védelem nélkül maradt a gyalograblások miatt. Az örmény nagymesternő Zsukovával játssza utolsó partiját.

A résztvevők két levele láthatóan megzavarta a román Mihaela Sandut. Az elsőben az internetes közvetítés elcsúsztatását kérték, ezt harmincketten írták alá. A második beadványban tizenöten már utalásokat tettek az esetleges külső segítségre. Kérték, hogy az utolsó négy fordulóban Sandu játszmáját egyáltalán ne közvetítsék, csak a parti befejezése után közöljék az interneten. A szervezők a bírói testülettel is egyeztetve ezt a kérést elutasították, valamennyi parti 15 perces késéssel kerül fel a világhálóra. Sandu ma elszenvedte negyedik vereségét, a lengyel Monika Socko a hat főből álló 7 pontos csoport tagja.

Gyengébb kezdés után már továbbjutó helyen a 16 éves orosz Alekszandra Gorjacskina. Meglepetés, hogy az ukrán derbin Inna Gaponenko nyert az exvilágbajnoknő Anna Usenyina ellen. A grúz meccsen Bela Hotenasvili nagy mázlival győzött.

Az élcsoportból a tavalyi kontinensbajnokságról már kvalifikálta magát Natalija Zsukova, Nino Bacsiasvili, Elina Danieljan, Alina Kaslinszkaja, Monika Socko és Salome Melia.

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:
Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 8) – Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 7,5) 0 – 1
Olga Girja (orosz, 2479, 6,5) – Marina Guszeva (orosz, 2391, 6,5) döntetlen
Elina Danieljan (örmény, 2458, 6,5) – Salome Melia (grúz, 2452, 6,5) 1 – 0
Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 6) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 6) 1 – 0
Elisabeth Paehtz (német, 2473, 6) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 6) döntetlen
Mihaela Sandu (román, 2300, 6) – Monika Socko (lengyel, 2467, 6) 0 – 1
Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 6) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2434, 6) 1 – 0
Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 6) – Anna Usenyina (ukrán, 2467, 5,5) 1 – 0
Miranda Mikadze (grúz, 2233, 5,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 5,5) 0 – 1
Inga Csarhalasvili (grúz, 2318, 5,5) – Alisza Galljamova (orosz, 2478, 5,5) döntetlen
Meri Arabidze (grúz, 2403, 5,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 5,5) 0 – 1J
ekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 5,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 5,5) döntetlen
Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 5,5) – Maja Lomineisvili (grúz, 2364, 5,5) 1 – 0